viber image 2023 08 31 07 53 23 469

„Дијабетeсот, депресивноста и важноста на психолошката поддршка“ од м-р Биљана Солучевска ќе биде промовирана денеска (31.08.2023) пред битолската јавност во НУУБ „Св. Климент Охридски “ – Битола со почеток од 17 часот. За првпат пред македонската стручна јавност се промовира научен труд од ваков карактер и се очекува дека ќе наиде на голема корист не само кај луѓето кои се соочуваат со дијабетес, туку и со автоимуни болести, кои се во пораст.

Промоцијата е во организација на Здружение на дијабетичари на општина Битола. Промотор на книгата е проф. д-р Сашо Кочанковски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…