Битолските каратисти 19 медали и 1 пехар за „ЗАНШИН ДО” -Битола на Олимпик Опен

Од меѓународниот турнир „ОЛИМПИК ОПЕН“ – Скопје кој се одржа на 14.04.2024год.…

Кочоски со нов мотоцикл до победа и второ место на стартот од сезоната во БМУ

Македонскиот мотоциклист Синиша Кочоски со одличен настап ја започна новата авантура во…

Највисоко на пиедесталот – СТАРС од СТЕП АП ги оставаат конкурентите зад себе

Возбудата и радоста со освоеното 4-то место на Светското Првенство во Шпанија…

Одличен почеток на сезоната за К.К. „Заншин“ – Битола

К.К. „Заншин до“-Битола во месец март покажа одличен почеток на натреварувачката сезона,…

4 место на светското првенство – историски момент за ТСК Степ Ап, спортскиот танц во Македонија, за Битола

На Светското првенство во латино формации одржано на 29.03.2024 во Камбрилс, Шпанија,…

Започна пријавувањето за ноќната женска трка „Биди Своја“ во Битола

Да се биде своја е една од најважните работи што можете да…

Сајлент Хантерс има нов член – Италијанецот Марко Регаљо веднаш воодушеви со подиум!

Сајлент Хантерс во пресрет на новата натпреварувачка сезона подготви две големи изненадувања…

Второ издание на ноќната женска трка „Биди Своја“ во Битола – специјални гости ја отвораат трката

Да се биде своја е една од најважните работи што можете да…

СКК „Вертикал“ од Битола го прослави 20. роденден со натпревар во качување на гајби

Спортско качувачкиот клуб „Вертикал“ – Битола со забавно-рекреативни содржини во паркот кај…

Чурино со својот 12-годишен син Марко трчаа на еден од најпрестижните маратони во Оман и регионот

Битолчанецот Ристо Димитров Чурино од 2017 година ги реди своите успеси на…