Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

„Македонијо во срце те носиме“ синоќа во Битола – Битолската коњаница Галоп ги развеа знамињата

Синоќа на платото на Офицерскиот дом во Битола се одржa вториот концерт од…

Фоторепортажа од Манастирот Трескавец, еден од најубавите во Македонија

Издигнат високо над карпите со поглед кон Баба, Кајмакчалан и Бабуна, на…

Незаборавен концерт на филмска музика, кабаре и мјузикл на 23. издание на Интернационалниот музички фестивал MUSICLAND

Незаборавна вечер со песни од филмска музика, кабаре и мјузикл во изведба…

Ве водиме на една од најубавите плажи во светот – плажата Ниси во Кипар

Доколку Вашиот идеален одмор сакате да биде на некое рајско место со…

Свадбената приказна на Виктор и Милена низ фотографии

Дел од најубавите моменти од свадбената приказна на Виктор Апостоловски и неговата…

Стилот на Анастасија е модниот „Ин“ на иднината – брендот наскоро ќе започне со продажба на уникатни парчиња

На 28-ми јуни, во кристалната сала на Офицерски Дом Битола, се одржа…

Ве водиме на прошетка низ Крит и најубавите плажи во Грција (Фотогалерија)

Крит е симбиоза од прекрасни плажи, античко богатство и пејзажи, живописни градови…

Кога средношколци играат со жар на професионалци – театарски спектакл на битолските гимназијалци

Претставата „Далеку, а сосем тука“ е авторски проект на средношколците од гимназијата…

Прошетка низ словачкиот град Прешов

Прешов е град во регионот Прешов, Словачка. Со население од околу 91.000,…