Јована Василевска од ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со медал на детскиот ликовен конкурс во Питешти, Романија

Согласно објавените резултати од првото издание на новоформираниот детски ликовен конкурс со…

Ако почувствувате дека некои луѓе ве избегнуваат, не им пречете повеќе – препораки на психолозите за подобар живот

Во животот често се среќаваме со различни луѓе и ситуации кои можат…

Не сме уморни од животот, уморни сме од разочарување, повреди и предавство

Не сме уморни од животот, уморни сме од разочарување, повреди и предавство…

Фотогалерија од втората женска ноќна трка „Биди Своја“ во Битола

Второто издание на женската ноќна атлетска трка уште еднаш покажа дека е…

Луѓето кои најмногу ве фалат – први ќе ве издадат:  животни лекции кои ги учиме кога ќе останеме сами

Најважните животни лекции најчесто ни се случуваат кога се чувствуваме потполно сами,…

Интелигенцијата не се мери со диплома: овие 3 работи се важни, а повеќето не ги разликуваат

Интелигенцијата не е исто што и образованието. Многу луѓе грешат кога го…

Вештачката интелигенција (AI) во светот на маркетингот!

Гледајќи документарец за вештачката интелигенција на телевизија и читајќи содржини на оваа…

Еве по кои улици ќе се трча на трката „Биди Своја“

Уште само еден ден до ноќната женска трка „Биди Своја“ која ќе…

БУТИН: Има ли потажно нешто од среќен роб?

Пишува: Маја Богоевска Кога ќе се спомне зборот роб или ропство, сликата…

Јадењето киви може значително да го подобри вашето ментално здравје

Кивито може да ви го подобри расположението кога се чувствувате депресивно за…