received 546292047607076

Денес нашето училиште беше посетено од страна на претставници на Кралскиот институт(КТН) од Шведска како и претставници на хуманитарната организација ,,Hand Till Hand,, На средбата од страна на раководството на училиштето гостите беа информирани за досегашните постигнати успеси на полето на инклузивното образование. Исто така беше посетен и кабинетот за сензорна интеграција кој е и шведска донација.

received 543641150920912
received 6147445235293442
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…