Денеска (09.12) Секторот за внатрешни работи Битола го одбележа Денот на превенцијата со низа превентивни активности од повеќе области.

1520

Притоа во контакти со граѓаните и при едукативните средби во предучилишни и училишни установи беа поделени едукативни печатени материјали изработени при континуираната полициска соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и општинските организации на РСБСП.

2512

9- ти декември секоја година се одбележува во сите полициски организациони единици на СВР Битола, од 2008 година, кога за првпат беа промовирани првите полициски инспектори за превенција како нов професионален и организационен сегмент при МВР. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…