Како дел од третиот меморијален натпревар во спомен на Трајан Кочишки Куља, ќе се одигра најголемото фудбалско дерби во Македонија, меѓу битолската гордост ФК Пелистер и скопски Вардар.

Љубителите на фудбалот ќе можат да уживаат во овој натпревар, кој ќе се одржи во с. Црнобуки на 31 јули 2022 со почеток од 17:30 часот.

pelister vardar
meblo trejd alati

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…