Како дел од третиот меморијален натпревар во спомен на Трајан Кочишки Куља, ќе се одигра најголемото фудбалско дерби во Македонија, меѓу битолската гордост ФК Пелистер и скопски Вардар.

Љубителите на фудбалот ќе можат да уживаат во овој натпревар, кој ќе се одржи во с. Црнобуки на 31 јули 2022 со почеток од 17:30 часот.

pelister vardar
meblo trejd alati
Марија Цветановска го промовираше видео спотот за песната „Засекогаш твоја“
Младата битолчанка Марија Цветановска на …
Уште еден златен пехар за Христиан Илиевски Кико
Кико е златен дечко Имаме …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…