karate

К.К. „ ЗАНШИН ДО“-Битола на  државното првенство за кадети, јуниори и У21 кое се одржа на 04.11.2023 год (сабота) во ООУ „ АНТОН ДИМИТРОВ „-БУТЕЛ настапи со 9 натпреварувачи и се закити со 3 бронзени медала и еден пехар.

Со бронзен медал се закитија во ката тим кадети /јуниори женски Елена Јончевска, Емилија Илковска и Леона Алиловска, Стефанија Петковска се закити со две бронзи во  ката У21 и во кумите У21 -55кг.

„Ова е голем успех за нас како клуб меѓутоа е уште поголем успех за Битола , бидеќи Битола одамна не добила пласман во КФМ во кадети, јуниори и У 21 за на Балканско првенство“ изјави Стевка Јанковска Петковска, претседател на К.К. „ ЗАНШИН ДО“-БИТОЛА

                                                                                                           

                                                                                               

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…