Во второто коло од регионалната Бокс лига, битолскиот боксер Ален Рустемовски победи со прекин во третата рунда против домашниот боксер на Бокс Клуб Никшиќ, Филип Божовиќ.

314392727 1491854004629693 8541560481427401559 n

Ова за Ален е втора победа по ред во Регионалната Лига. Тренерот Јове Петровски Оцо е многу задоволен од тоа како Ален избоксува од самиот почеток на борбата па се до крајот.

Нивниот следен предизвик е Меѓународниот турнир Златен Гонг во Македонија на кој Ален ќе настапи како млад сениор и ова за него ќе биде вистински тест.

ВИДЕО ОД ПРОГЛАСУВАЊЕТО

80 години ООУ „Коле Канински“ Битола – доделени признанија и пофалници, присуствуваше и семејството Канински
ООУ „Коле Канински“ Битола го одбележа 80-годишниот јубилеј со свечена академија во …
Емпатија: Дар или казна?
Емпатите едноставно знаат, без никакви зборови. Ова знаење оди подалеку од интуицијата …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Интервју со Маја Атанасовска, организатор на првата женска трка во Битола – Биди своја

На 17 јуни во Битола ќе се одржи првата ноќна женска трка…