Во второто коло од регионалната Бокс лига, битолскиот боксер Ален Рустемовски победи со прекин во третата рунда против домашниот боксер на Бокс Клуб Никшиќ, Филип Божовиќ.

314392727 1491854004629693 8541560481427401559 n

Ова за Ален е втора победа по ред во Регионалната Лига. Тренерот Јове Петровски Оцо е многу задоволен од тоа како Ален избоксува од самиот почеток на борбата па се до крајот.

Нивниот следен предизвик е Меѓународниот турнир Златен Гонг во Македонија на кој Ален ќе настапи како млад сениор и ова за него ќе биде вистински тест.

ВИДЕО ОД ПРОГЛАСУВАЊЕТО

Реализиран проект на КИЦ: изложба на македонски и канадски графички уметници во Битола и Торонто
Културно информативниот центар од Битола оваа година реализира капитален проект од графичката …
Излезе од печат 13. број на Списанието „Современи дијалози“
Излезе од печат Списанието за култура – литература, драмска уметност, филм и …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…