кошаркарски турнир naslovna

Во прекрасен амбиент на спортската сала во средното Медицинско училиште свечено беше отворен 11. меѓународен Велигденски кошаркарски турнир “БИТОЛА 2023” со учество на 8 екипи во младинска и 12 екипи во категоријата “Ветерани 50+”.

meblo trejd cesmi во crni

По дефилето на екипите, на поединци ин беа доделени Благодарници за развојот на битолската кошарка и организација на овој турнир.

По натпреварите во групи се издвоија и фаворитите. Кај ветераните најповеќе прикажаа екипите на Задар, Струмица, Лесковац и Штип, а кај младите категории Кавадарци.

Натпреварите продолжуваат денеска со борбата за пласман и полуфинале кај ветераните и завршните натпревари кај младите категории.

jk kipar
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…