Лајонс клубот Кабадаја од Битола денеска го одбележа Денот на лицата со попреченост – 3-ти декември.

Деца од основните училишта од Битола заедно се упатија кон КИЦ Офицерски дом Битола. Во 12:00 часот на Платото пред Офицерски симболично се пуштија шарени балони кон небото.

Манифестацијата под наслов „Обои ме во пријател”, во организација на Лајонс Клуб Кабадаја, со поддршка на Општина Битола и КИЦ Битола има за цел да го сврти вниманието на јавноста и институциите кон оваа ранлива категорија на граѓани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…