Многу музика, игра и дружење на мини турнејата на 5+ Бенд и Замрзнатиот Петко во Битола. Голем број деца дојдоа на платото на Офицерскиот дом и заедно ги пееја хитовите со јунаците од 5+ Фамилија кои настапија пред битолската публика со својот најнов музички перформанс, за спектакуларен почеток на летниот распуст.

petko.
petko. 14

По повод јубилејот на 5+ образовната и забавна платформа, која повеќе од 15 години успешно ги забавува и едуцира не само децата, туку и родителите, 5+ Бенд и 5+ Фамилија подготвија ново музичко-сценско доживување за децата – овој пат фокусирајќи се на пораки за здрава и чиста животна средина и заштита на планетата, како тема за која младите постојано мора да се едуцираат.

petko. 10
petko. 7

Концертот беше поддржан од Општина Битола во соработка со ЈОУ КИЦ Битола.

meblo trejd popust 1

Фото: Саше Богоевски

meblo trejd cesmi
Вознесение Христово Спасовден
Православната црква го празнува празникот Вознесение Господово, кај народот познат како Спасовден. …
Солза и смеа со ново комично видео – Машала
Солза и смеа со ново хумористично видео во нивниот препознатлив стил, во соработка …

Претплатете се за новости

You May Also Like

Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…

Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…