Кико е златен дечко Имаме пиедестал од трката во Орман, Скопје. Летечкиот битолчанец, Христиан Илиовски Кико, викендов се врати во Битола со уште еден пехар. “Изминатиот викенд ми помина како сон. Прв на третата и претпоследна трка во Македонскиот шампионат во мотокрос, на патеката Орман-Скопје.

kiko

Пиедесталот го сакам, но уште повеќе кога сум на патеката. Благодарам на сите оние кои дојдоа да ме бодрат на оваа трка. Ми значеше нивното присуство, многу. Од победа, директно се вратив на тренинзите зошто ме чека голем натпревар овој викенд во Турција ” – ни изјави Кико.

kiko

Неговиот генерален спонзор, кој го врати Кико по паузата од неколку години заради немање на средства за мотор и трки, СН ФИНАНСИИ и уште една значајна група на спонзори застанаа позади овој страшно талентиран мото-крос спортист кој освоил низ кариерата стотици пехари и медали на бројни големи трки.

kiko
meblo trejd lajsni
За сите разочарувања кои нé отрезниле…
Сакам разочарувања. Зошто? Затоа што тоа е моментот на отрезнување. Моментот кога …
„Да ја вратиме љубовта кон читањето“ – проект на Пелагонските културно-научни средби
Учениците од четврто одделеное од ООУ „Коле Канински“- Битола со нивните одделенски …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…