Младата битолчанка Марија Цветановска на Youtube го промовираше видео спотот за песната „Засекогаш твоја“ која беше создадена за Охрид Фест 2022 каде ја доби наградата за најдобра интерпретација.

marija

Марија има 18 години, а со пеење се занимава од нејзините 8 години.

marija 3

„Оваа година започнав соработка со господинот Григор Копров, кој воедно е автор на мојата нова песна ,,Засекогаш твоја”. Засекогаш твоја беше создадена за Охрид Фест 2022 на кој ја добив наградата за најдобра интерпретација. Музика од Григор Копров, Аранжман од Владимир Дојчиновски Дојчин, и текст на Огнен Неделковски ја направија оваа песна гарантиран хит. Периодов беше снимен и спотот за ,,Засекогаш твоја” од страна на Виктор Апостоловски, дрон Саше Богоевски и машка главна улога Симеон Тасев. Спотот е снимен на повеќе локации во околината на Битола и пошироко, и официјално ќе биде објавен на 06.10.2022. Благодарност до целиот тим кој стои позади овој голем проект, се надевам песната ќе добие добри критики и ќе биде прифатена од јавноста, а очекувајте уште многу нови проекти и добри хитови“, вели Марија за Читај бе.

meblo trejd alati1
Бутин: Немојте да попуштате – го боли светот
Пишува Биљана Т. Димко Грев ми е. Ме боли душата. Срцето да …
Шејмус Мекгарви: Моќта која ја носи кинематограферот на сет, може да ги направи нештата спектакуларни
Кинематограферот Шеjмус Мекгарви, добитникот на наградата „Златна камера 300" за особен придонес …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Ново детско катче во Битола – Игротека Jungle fun

Битола доби уште едно катче наменето за најмилите – Игротека Jungle fun…

За лицемерното смирение…

Покрај вистинското смирение постои уште и лажливо смирение. Тоа е суетното “смирение”,…

Академијата за боречки вештини „ЗА НЕД ДО“ го прослави 40-от роденден

Кунг Фу Клубот кој гордо го носи името на сопствениот град „Битола”…

„Парите се отепувачка“ на Ристо Крле, актуелна реалност на Македонците, 84 години од првата изведба

Во 1938 година првпат беше изведена драмата „Парите се отепувачка“ од Ристо…