pelisterski junak naslovna

На регионалната бокс лига која се одржа минатиот викенд во Марибор, Словенија за прв пат настапија тројцата браќа Рустемовски, Адријан, Ружди и Ален.

Адријан Рустемовски победи убедливо со 5:0 против боксерот на Славија, Бања Лука, Петар Средојевиќ. Ружди пак го победи боксерот на Славија, Бања Лука, Анел Рахимиќ.

Противникот на Ален Ристемовски, домаќинот од БК Марибор, Дамир Азизовски се повлече од мечот, така што Ален остана без противник.

Трнерот Јове Петровски Оцо е задоволен од резултатите кои ги постигнаа битолските боксери, а по враќањето продолжуваат со подготовки за нивните наредни настапи во регионалната лига.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…