Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во Битола, започна манифестацијата „Трчај бе“, чиј главен поддржувач е општина Битола. Официјалниот почеток на трката, која годинава е и Национално првенство во полумаратон, го означи градоначалникот Тони Коњановски.

viber image 2022 09 04 14 55 46 032

Врвни атлетичари од повеќе земји и домашни вљубеници во трчањето, трчаа на трите патеки долги пет, десет и 21 км низ Битола на годинешното четврто издание на „Трчај бе“.

На манифестацијата учествуваат и бројни компании, кои давајќи поддршка на овој значаен проект, своите тим билдинг активности, овој викенд ги испланираа токму како учесници на настанот.

Фотограф: Саше Богоевски

meblo trejd cesmi во боја

  Марија Цветановска го промовираше видео спотот за песната „Засекогаш твоја“
  Младата битолчанка Марија Цветановска на Youtube го промовираше видео спотот за песната …
  Уште еден златен пехар за Христиан Илиевски Кико
  Кико е златен дечко Имаме пиедестал од трката во Орман, Скопје. Летечкиот …
  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

  Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

  Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

  Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

  Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

  На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…

  Цела сала како едно грло – „Ако одам во Битола“ за загревање на битолската публика пред мечот на Еурофарм Пелистер и Мешков Брест

  Одлична атмосфера во салата „Боро Чурлевски“ во Битола пред почетокот на натпреварот…