На Пелистер се гради новиот Авантуристички парк за возрасни и деца

Националниот парк „Пелистер“, годинава ќе го добие првиот Авантуристички парк за возрасни…

Ракометот не е само спорт, туку и учител на теренот – интервју со младиот голман Бобан Ристевски

24-годишниот Бобан Ристевски е голман на РК Еурофарм Пелистер кој имаше свои…

„Први на први“- по 12 пат првото изгрејсонце во Новата Година планинарите ќе го дочекаат на Пелистер

Планинарската  група „Олимпус Монс“ ,по 12 пат , на 1 јануари ја …

Ојлески: Цел тим ќе даде максимум

Со четири од можните десет бода на контото, битолскиот претставник во Европската…

Еурофарм Пелистер со пораз стартуваше во Европската лига

Еурофарм Пелистер со пораз го стартуваше настапот во ЕХФ Европската лига во…

Данецот Себастијан Хенеберг нов играч во Еурофарм Пелистер

РК Еурофарм Пелистер денеска го претставија првиот дански ракометар кој ќе го…

Ненад Костески потпиша за уште 3 години во Еурофарм Пелистер

РК Еурофарм ја известува јавноста дека го продолжи договорот со ракометарот Ненад…

Викендов ќе се одржи јубилејното 10. издание на Pelister Downhill Cup

Се е подготвено за јубилејното 10. издание на Pelister Downhill Cup кој…