прет

Вујко Вања е нова премиера на НУ Народен Театар-Битола , која синоќа ја доживеа својата премиера.

Актерите беа испратени со громоглаен аплауз и слушнаа многу позитивни коментари од нивната верна театарска публика.

Овациите од публиката беа силни, публиката ги награди актерите кои максимално и со многу емоции ја изнесоа „Вујко Вања“ на сцена.

„Вујко Вања“ е прва премиера во новата 2024 година, и со тоа се отвора новата театарска сезона во НУ Народен Театар – Битола.

meblo trejd
jk travel leto 24
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…