nikolce mitrevski bitola

Веќе извесен период Никола Митревски е во својата родна Битола, откако заврши успешната сезона за неговиот клуб Порто. Токму како што ни кажа во интервјуто за Читај бе, дека секое слободно време го користи да си дојде во родната Битола.

nikolce mitrevski bitola 4

Покрај обврските, кои мора да ги заврши веднаш штом ќе пристигне во Битола, Никола секогаш наоѓа време за едно битолско кафе со пријателите. А денеска друштво му правеше и неговиот син.

nikolce mitrevski bitola

„После завршувањето на секоја сезона, секогаш прва дестинација ми е Битола, бидејќи најубаво е дома. Секогаш се обидувам да се видам со сите пријатели, да ги испочитувам, да испијам кафе, да си кажеме што има ново. Се уште не сум се видел со сите, но секако дека до крајот на одморот ќе се видам. Подготовките почнуваат на почетокот од август, па дотогаш трае мојот одмор и дотогаш ќе сум во Битола.

nikolce mitrevski bitola 02n

Со оглед на тоа дека не сум бил во Битола скоро цела година, се собираат доста обврски за средување, па покрај кафето со пријателите, тоа ми е првата работа што ја правам кога ќе дојдам дома во Битола“, вели Никола за Читај бе.

nikolce mitrevski bitola 3

Македонскиот репрезентативец и еден од најдобрите голмани во Европа, го продолжи договорот со Порто и таму ќе настапува уште две сезони.

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

  Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

  Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

  По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

  Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

  Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

  Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

  Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…