received 1477749463007901

На 09.11.2023 година со почеток во 20:00 ч. во малата сала на НУ Центар за култура Битола од страна на Амбасадорот на Јапонија Н.Е. Оцука Казуја ќе биде отворена Неделата на јапонски филм.

16-то издание на традиционалната „НЕДЕЛА НА ЈАПОНСКИ ФИЛМ“ ќе се одржи во Центарот за култура во Битола на 09 до 10 ноeмври.
Придружете ни се на уште една возбудлива недела каде што ќе ја доживееме јапонската култура преку магијата на филмовите.
Погледнете ја програмата.

ЦЕНТАР ЗА КУЛТУРА Битола
09.11.2023, 20:00
🎬 БАРЕМ ЉУБОВ (Ikiterudakede Ai/ Love at least)

10.11.2023, 20:00
🎬 ДОЛГОТО ЗБОГУМ (Nagai owakare/A Long Goodbye)

Влезот е бесплатен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…