355491002 274688951714689 4770953002367364753 n

Отворена Мултимедијална изложба на академскиот сликар Здравко Круљ во свечената сала на КИЦ – Офицерски дом во Битола.

355491989 274689255047992 7115067368973103553 n

Здравко е филмски режисер и мултимедијален уметник. Има изложено над десетина изложби во Република Српска, Федерацијата Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Бугарија, Турција како и во нашата држава. Членува во Друштвото на ликовни уметници на Босна и Херцеговина, на Друштвото на ликовни уметници на Црна Гора и на Друштвото на ликовни уметници од Битола, Македонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…