Од последната трка во Романија , со која завршува Bmu European Championship за оваа сезона, Кико се враќа со 4 освоено место.

312951400 557258499537990 553279053548705713 n

“Ја затвораме сезоната на меѓународни натпревари. И ја ставам Македонија во најсилната класа од шампионатот, со високо 2 место како краен резултат.

312705243 425932116383202 88932734286306745 n

Без поддршка на мојот менаџер, моите спонзори кои веруваа од старт во мене и во моето семејство, овој успех немаше да биде реалност. Овој пласман го посветувам на сите мои фанови кои ми пишуваат, ме бодрат на трките и го сакаат овој спорт. Ова беше сезона на исклучително силна конкуренција и мора да бидам искрен и да кажам дека беше преголем залак за мене.

313120262 643407620614258 4990229323360995338 n

Но, кога нешто се сака, границите се преминуваат со напор кој некогаш се граничи со невозможно. Се гледаме во Смолево, Битола на последната трка од македонскиот шампионат овој ноември” – изјави Кико.

313113856 693965845104678 8151313521476503474 n
Фотогалерија од концертот на Битолскиот дувачки оркестар
Синоќа пред преполната сала во Центарот за култура Битола , се одржа …
Отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во ООУ „Ѓорѓи Сугарев“
Денес беше отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во Центарот за поддршка …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…