Четврток 06/1019.00 ч. Офицерски дом

Промоција на книгата„Непристрасноста како начело на кривичната постапка“ од Никола Главинче

viber image 2022 10 03 19 56 33 173

Сабота 08/10 „Кино Манаки“ 18.00 ч.

Промоција на филмот „Младите се иднината“продукција: Онлајн магазин „Читај бе“ и „Креатив продукција“ поддржано од Општина Битола

so logo

Сабота 09/10 „Интерфест“- Офицерски дом 20.00 ч.

Лапо Ванучи, гитара – Италија Лука Ториџијани, пијано -Италија

programa interfest 2022 page 0002
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…