1

И оваа година КИЦ Битола продолжува со нова енергија во продуцирање и промовирањето културни, културно – образовни и други јавни настани. За оваа недела ги најавуваат следните настани:

25.01.2023 Офицерски дом 12.00 ч.

Тркалезна маса – „Поврзаност на образованието, културата и уметноста“ – Вооспоставување на соработка во културните дејности со основните и средните училишта во Општина Битола.

3

26.01.2023 Офицерски дом 19.00 ч.

Свечено отворање на галериска поставка на Стојан Апчевски

2

28.01.2023 Офицерски дом 19.00 ч.

Концерт на „Нонет +“ камерен ансамбл на Музичка младина на Македонија под раководство на диригентот и композитор Ангел Спироски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…