izlozba nas muzej

“Неоматеријални Изрази” е уметничка изложба која истражува врската помеѓу материјалноста и неоматеријалноста во епохата на дигиталната револуција. Овој уметнички проект претставува дела од искусни уметници кои го испитуваат концептот на неоматеријалност, и како истата влијае врз нашата перцепција и уметничка креативност. Изложбата ќе вклучува интеракција помеѓу традиционалните ликовни техники и дигиталните интервенции, пренесувајќи уметност во посреден свет на неоматеријалната реалност.

Едно ново уметничко искуство чие што прво претставување ќе биде објавено во Битола на 23 септември во 18:30 часот мала сала при НУ Завод и музај Битола.

meblo trejd alati
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…