donacija nastan

На 19.10.2023год, на Плоштад Магнолија, од 10 до 14 часот, ЗУР Македонски ракотворби – Битола, како дел од кампањата „Денови за донирање“ во организација на КОНЕКТ во рамки на проектот „Партнерства за донирање“ организира хуманитарен базар „Заедно да ја развиеме моториката кај децата со оштетен говор, слух и глас од ОУРЦ” Кочо Рацин Битола”

20% од приходот од купените производи (ракотворби, украси, накит, плетенини, играчки, млечни производи, козметика, книги,пецива, и друго) ќе бидат донирани за работилници во најразлични техники (плетење, везење, сликање, сечење…) за децата со оштетен говор, слух и глас од ОУРЦ ”Кочо Рацин” Битола. Со работилниците ќе им помогниме на децата да им се развие подобро нивната моторика.

nastan hu

Посетителите ќе можат и дополнително да донираат во донаторска касичка.

meblo trejd stupcina
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…