detska trka

На 17 јуни во Битола како дел од ноќната женска трка „Биди своја“ ќе се одржи и детска трка со почеток од 17:30 часот. Организаторите ги покануваат сите деца кои сакаат да бидат дел од оваа трка да се пријават и заедно да ја преминат стартната линија па се до финиш линијата!

Ќе се трча во должина од 300 метри, а на трката ќе можат да се пријават деца до 14 години, но и дечиња со попреченост!

-Секое дете има право на забава и учество, a ние сме тука да осигураме најубаво можно искуство, велат организаторите.

Децата со попреченост се ослободени од котизација, а за останатите дечиња котизацијата е 350ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…