Битолските боксери, браќата Ален и Ружди Рустемовски како дел од тимот на македонскиот клуб Вардар ќе настапат на Регионалната лига во бокс во Бања Лука, на која учество ќе земат балканските земји: Србија, Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Македонија. Ален Рустемовски ќе боксува во категоријата до 57 кг против боксерот од Србија Милан Чакширан.

308885756 835340830797209 1877803351601532179 n

Ружди Рустемовски ќе боксува во категоријата до 60 кг против боксерот од Србија Филип Џида. Македонскиот тим Вардар отпатува за Бања Лука со 8 боксери, од кои 4 јуниори и 4 сениори.

„Нашите боксери Ален и Ружди се добро подготвени за овој натпревар и атакуваат на победи“ рече за Читај Бе, нивниот тренер Јове Петровски Оцо.

bokseri 1
meblo trejd lepila
Фотогалерија од концертот на Битолскиот дувачки оркестар
Синоќа пред преполната сала во Центарот за култура Битола , се одржа …
Отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во ООУ „Ѓорѓи Сугарев“
Денес беше отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во Центарот за поддршка …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…