Битолската атлетичарка Јана Стефановска, членка на АК ОЛИМП е победничка на 5К трката на овогодинешното издание на Охрид ТрчаТ – со резултат 21:18. На една исклучително напорна патека за постигнување на врвен резултат, ова е феноменален успех на нашата Јана. Честитки за тренерот Демир Даутовски кој во ова девојче гледаше успех од првите денови на нејзините тренинзи. На денешната трка, учество зедоа и нашите атлетичари Наталија Чона, Стефанија Лазарева и Христијан Котевски кои исто така имаа одлични пласмани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Цела сала како едно грло – „Ако одам во Битола“ за загревање на битолската публика пред мечот на Еурофарм Пелистер и Мешков Брест

Одлична атмосфера во салата „Боро Чурлевски“ во Битола пред почетокот на натпреварот…