насловна

Симпатични улички, шарена архитектура, неодолив шарм…Освен што го знаеме по европските институции, Стразбур е град кој ве освојува со пријатниот амбиент во кафулињата, малите пекари, катедралите, а тука се наоѓа и една од највисоките катедрали изградени во средниот век…историскиот дел од градот е нареен и Франција во мало…

Ние ќе се обидеме да ве пренесеме виртуално во овој шарамантен француски град низ објективот на Илина Таповска, битолчанка, вљубеничка во фотографијата која живее во Германија.

meblo trejd alati1
jk kipar carter

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…