Во рамките на БИТ ФЕСТ, денес и утре продолжува програмата на „Џез фабрика фестивалот“.

Во недела, во 19.30 во Офицерскиот дом настапува Џенгиз Ибрахим со концертот насловен „Туркуаз“со следната програма:
Програма:
1. Таксим канун, виолина, кларинет
2. Врати
3. Не се врати
4. Фајтон
5. Румелија
6. Туркуаз
7. Времето помина
8. Нихавент лонга
9. Јемен
11. Деј гиди стари години
12. Широк сокак

Во 21.00 часот на Платото пред Офицерскиот дом ќе се одржи Електронски музички летен фестивал, во организација на регионалниот младински форум.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…

Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…