Учебната година е на прагот, време кога родителите избираат воннаставни активности за поттикнување на детскиот развој и развивање на фината моторика и зголемување на знаењето.

300647647 1809820712696873 6668419342991314663 n

Иднината на нашите деца зависи од квалитетот на нивната едукација, а токму Helen Doron English Bitola – Centar го носат светот блиску до Вашите деца и им овозможуваат пристап до високо квалитетна едукација.

301814189 605622080959560 6683398940732199073 n

Но, по што нивниот уникатен метод се разликува од стандардните едукативни системи?

  • Се учи на природен, на забавен и интерактивен начин  
  • Создаваат билингвални деца, кои англискиот јазик го знаат исто како мајчин јазик, со природен акцент и слободно и течно изразување
  • Развиваат одлични комуникациски вештини
  • Вештини за креативно изразување
  • Многу богат и напреден речник
  • Сложени граматички форми, на сосема поинаков забавен начин
  • Многу песни, музика, игри и анимации
302185336 1128698868003790 7443505860622274797 n

Helen Doron English Bitola – Centar нуди специјална програма за секоја возраст. А за да ги запознаете нивните програми и бенефитот од истите кои го имаат децата, јавете се на 078/455-804 или посетете ја нивната фејсбук страна Helen Doron English Bitola – Centar. Уписите се во тек!

Центарот се наоѓа на улица „М.Т Живкови“ бр.108, во близина на Камен Мост, Битола.

301988629 922767405780702 2788533905769257544 n
Учењето англиски е забавно и лесно!

Децата сакаат да учат и да играат, а најдобро учат кога се забавуваат. Децата не уживаат да седат на долго време – тоа не ги мотивира да учат. Лекциите во Хелен Дорон се полни со пријатни активности кои ги стимулираат сетилата. Со оригинални песни, игри, многу разговори и интеракции, учењето англиски станува авантура. Учат деца од 3 месеци до 19 години, приспособувајќи курсеви за сите нивоа на учење и стилови на учење.

302114610 5431300550293899 344381924670764748 n
Докажана методологија

Методот на предавање и учење на Хелен Дорон се заснова на долгогодишно искуство и знаење. Секој час е дизајниран со различни активности со цел да ги опфатиме различните стилови кај децата. Нивните уникатни материјали за учење содржат оригинални приказни, песни и анимации за да го направат учењето радосно и инспиративно.

301992265 783799319539969 3551446060789071989 n

Хелен Дорон создаде уникатна методологија за деца на возраст од три месеци до 19 години за да го направи учењето на втор јазик исто толку лесно и природно како и учењето на нивниот мајчин јазик.

Таа создаде лекции полни со акција кои се многу забавни; децата не мислат  дека учат англиски, тие се целосно пропуштени на играта,која е нивната природна средина. Секоја лекција е полна со пријатни активности која се активираат  различните сетила, така што има многу интеракции, разговори, игри , песни,танцување и ритмика.

Едукативниот модел  Хелен Дорон обезбедува рамка и богата наставна програма за деца на возраст од три месеци до 19 години за да успеат во денешниот свет и да го остварат својот целосен потенцијал. Сите програми децата ги учат најприродно и најпријатно, така што секоја лекција е забавна, без напор и учениците не ни сфаќаат дека учат!

Комерцијална објава

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…