“Metal Discharge” е првиот фестивал во Битола за љубителите на екстремниот звук, кој што се одржува под отворено небо. На досегашните две изданија во 2011-та и 2012-та година настапувале бендови од сите градови во Македонија.
Настапиле скоро сите големи имиња од македонската метал и хардкор сцена:
Hardfaced, Orion, Screaming for Change, Skullcrush, Aeon Arcanum, Vandal, Against them all, Raven, Deadshot, Brain Parasite, Mind over matter, Melhior…

„Обединети успеавме да постигнеме македонскиот алтернативен свет пристојно да го претставиме на поголема бина пред повеќе од 500 посетители.
После 10 години , оваа година успеваме да создадеме услови за нашето трето издание“, велат организаторите.

300995641 411860574270229 8254714474487181137 n

Програма на „Metal Discharge“ 3

TRENDKILL
AMBROZ
SKULLCRUSH
GARGOYLES
MAMUT

24- ТИ СЕПТЕМВРИ 2022
РАКОМЕТНО ИГРАЛИШТЕ – БИТОЛА
ПОЧЕТОК – 18:30 часот

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

  Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

  ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

  Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

  Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

  Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

  Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

  На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…