atletika naslovna

Со освојување на 1 место на битолчанката Јана Стефановска на трката на 5км на Кавадаречкиот полумаратон, Атлетскиот клуб ОЛИМП викендов започна во походот по одлични резултати.

Ова е само вовед во новата сезона за која членовите на овој клуб интензивно се подготвуваат по водство на тренерите Демир Даутовски и Вера Велјановска.

335863884 760404508810077 6935339614209383679 n
335460118 1260270178215482 6998401895658469518 n

На овој настан во Кавадарци учествуваа неколку членови на клубот, еве ја листата на учесници и резултати:
Јана Стефановска 23:08, прво место • 5км
Бојан Ѓеровски 23:33, седмо место • 5км
Антониа Крстевска 25:43, петто место • 5км
И најмалите членови Искра Адамовиќ и Николај Жежовски кои се натпреваруваа на трката ид 500м и покажаа одлични резултати.

meblo trejd kupatilo
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…