289442487 3096545637277599 7144340392072911488 n

После постигнувањето на големите резултати и освојувањето на шампионската титула од страна на Женскиот фудбалски клуб „Атлетико“, градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски ги покани на средба младинките од овој битолски клуб кои станаа шампионки на Македонија. Ова е трета титула за оваа генерација фудбалерки, која најави дека следната сезона, повторно ќе се бори за шампионска титула.

Нивниот тренер Никола Гелевски, рече дека резултатите се потврда за вложувањата во младинскиот фудбал во Битола, како и поттикнување на спортскиот натпреварувачки дух кај младите луѓе, за што е доста важна и воспоставената соработка со општина Битола.

289583024 3096545570610939 4942516152287233862 n

Градоначалникот Коњановски, им честита за постигнатите резултати и им посака многу успеси во понатамошниот период, информирајќи ги дека оваа локална самоуправа и во понатамошниот период, продолжува да биде поддржувач на спортските клубови, со цел спортско издигнување на Битола.

Уживајте во Истанбул, градот на два континента за 11 Октомври преку ЈК Травел
Сите милионски градови имаат свој посебен шмек. Но, Истанбул е навистина нешто …
Доделени наградите за изложбата „Цртаме за мир“ во чест на Татјана Петрова
Во НУ Завод музеј беше отворена изложбата „Цртаме за мир“ која е …
meblo trejd raboti

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…