damcevski

Викендов на патеката Орман во Скопје се возеше втпрата трка од Македонскиот шампионат во мотокрос каде младиот битолчанец Антонио Дамјановски го освои првото место и покрај тешките услови на патеката заради врнежите и калта.

„Кога борбата и условите се тешки успехот е подрагоцен. Вчера се одржа втората трка од Македонскиот шампионат и во тие екстремни услови освоив прво место во двете трки. Благодарност до сите кои беа таму и покрај калта и дождот останаа да не бодрат до крајот“, вели Антонио.

meblo trejd cestitka
jk kipar
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…