промоција

Денеска на 25.05.2023 г. во 18.00 ч. во Паб Бурбон во Битола ќе биде промовирана книгата „МОЈАТА БИТОЛА” која е мала збирка од проза и поезија поврзана со родниот град на авторот Зоран Ѓоргиев.

Делото е распослано на 60 страни, со секојдневни случки и размисли прелеани во проза и поезија преку која авторот не кани да влеземе во неговата душа, неговото срце и да ја видиме неговата љубов кон Битола.

Рецензенти на книгата се Ана Бунтевска и Божидар Божиновски, лектор Христијан Аџиовски, дизајнот на корицата е на Ана Караманди.

343125857 6080846021984884 4079930058081533385 n
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…