Успешен настап на битолските боксери, браќата Ален и Ружди Рустемовски на Регионалната лига во бокс во Бања Лука. Победи и за двајцата во првото коло од Регионалната бокс Лига. Ален победа со прекин во првата рунда, а Ружди извојува победа на поени 3:2, рече нивниот тренер, Јове Петровски Оцо.

05

Рустемовски настапуваат како дел од тимот на македонскиот клуб Вардар, на на регионалната лига има учесници од Србија, Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Македонија. Ален Рустемовски ќе боксува во категоријата до 57 кг против боксерот од Србија Милан Чакширан.

meblo trejd bravi
Библиотеката се грижи и за повозрасните читатели – донација за патрониот празник
По повод Патрониот празник во холот на Библиотеката од денеска е поставена …
Рутини кои би можеле да ви помогнат при несоница
Несоницата понекогаш трае ноќ или две, но во други случаи тоа е …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…