Успешен настап на битолските боксери, браќата Ален и Ружди Рустемовски на Регионалната лига во бокс во Бања Лука. Победи и за двајцата во првото коло од Регионалната бокс Лига. Ален победа со прекин во првата рунда, а Ружди извојува победа на поени 3:2, рече нивниот тренер, Јове Петровски Оцо.

05

Рустемовски настапуваат како дел од тимот на македонскиот клуб Вардар, на на регионалната лига има учесници од Србија, Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Македонија. Ален Рустемовски ќе боксува во категоријата до 57 кг против боксерот од Србија Милан Чакширан.

meblo trejd bravi
Фотогалерија од концертот на Битолскиот дувачки оркестар
Синоќа пред преполната сала во Центарот за култура Битола , се одржа …
Отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во ООУ „Ѓорѓи Сугарев“
Денес беше отворен новиот кабинет за психомоторна реедукација во Центарот за поддршка …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…