dejan planinar

Дејан сака да пешачи и да поминува време на планина. Досега сам, со своите мали ножиња, но големата мотивација има искачено и неколку врвови (Кајмакчалан – Грција), Мусала -Бугарија, Магаро, Неолица, Видиковец, Големо езеро и уште многу подолги и пократки рути.

smilevo mars 2023

Toj e најмалиот планинар во групата Festina Lente (Побрзај полека), а овој пат беше учесник на 12-тиот традиционален марш Смилево 2023 кој се одржа на 7 ми мај 2023 по повод ,,Денот на македонската полиција – 7ми мај” во должина од 18км.

smilevo mars 2023 1

Дејан заедно со неговата сестра Емилија (11) и неговиот брат Бојан (10) заедно со останатите, околу 200 планинари на само 5 години самостојно ја изоди патеката во должина од 18 км превој: Ѓавато-врв – Голем камен – Пирамида 1656мнв- чешма Горановец-с.Смилево.

meblo trejd cesmi во crni
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…