parking kino re

Среда (04.10)

 • 19:00ч. – Зомбиленд (2009) R
  21:00ч. – Калуѓерка (2018) R

Четврток (05.10)

 • 19:00ч. – Транспортер 3 (2018) PG-13
  21:00ч.- Ние (2019) R

Петок (06.10)

 • 19:00ч. – Ледена доба 2 : Топење (2006) PG
  21:00ч. – Без обврски (2011) R

Недела (08.10)

 • 19:00ч. – Мулан (2020 ) PG-13
  21:00ч.- Прашина (2001) PG
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…