По повод денот на танцот, на денес, 29.04. традиционално во Анастасија Центар, под мотото „Танцувај – Без предрасуди“, ќе се одржат отворени танцови работилници за сите возрасти, за сите кои сакаат да танцуваат или сакаат да се запознаат со танцовата култура и значењето на движењето!

17ч.-18.30ч. – Работилница за деца од 4 до 10 години
(Стефанија Милевска Враниќ, креативен танц за деца)

19.30ч. – 21.00 ч. – Работилница наменета за сите возрасти
(Ема Величковска, современ танц – комбинација на техники за целосно ослободување на телото со цел леснотија во движењето/танцувањето)

Локација: Шар Планина 27, Битола

Влезот е слободен!
Доколку имате прашања контактирајте не на 070/477-786

Ве очекуваме заедно да танцуваме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…