Најголемата подружница на АД ЕСМ – РЕК Битола во текот на целата година помага институции, здруженија, клубови, поединци…

322332610 1664950573938769 2446931224492259685 n

Некаде настрешница, некаде дресови, некаде цевки за парно греење, некаде стручна рака…се помага колку што се може, секаде.

322392844 664509175412058 5305412333970446481 n

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, директорот на РЕК Битола, Пеце Матевски, и претавници на Синдикалните организации на АД ЕСМ и на РЕК Битола ги посетија децата од посебните паралелки при ОУ Ѓорѓи Сугарев во Битола и децата згрижени во Заводот за рехабилитација на слух, говор и глас во Битола.

322192416 524893509606651 8187207962578807163 n
322126651 918891459543800 7151457243913937411 n

Новогодишните пакетчиња што децата ги добија се порака дека АД ЕСМ и РЕК Битола се тука денес и во текот на целата година за да помогнат колку што можат!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Хиподром во близина на Кравари – магистерски труд на Елена Босилковска

Елена Босилковска од Битола, магистриран архитект на Архитектонскиот Факултет при Универзитетот „Св.…