oficerski kulturna agenda

Настани кои оваа недела се случуваат во објектите на КИЦ Битола. Од богатата културна агенда, издвојуваме;

30.05 Вторник – Свечена сала на КИЦ – Офицерски дом, 19.00 ч.

„Музичка импресија“ Концерт на Кристина Светиева – пијано,

Програма: Клод Дебиси

31.05 Среда , Кино Манаки-КИЦ Битола 18.30 ч.П анел дискусија на Независната музичка сцена во Битола„Шо напрајвме, шо треба да напрајме“ .

Свечена сала-Офицерски дом-КИЦ Битола 19.00 ч.Матурски концерт на Емилија Богоевска-пијано

Четврток 01.06.23 Плато-Офицерски дом-КИЦ Битола 11.00 ч.„ Битолски квадрил “ Битолските ученици танцуваат! 

КИЦ Битола- ТСК-STEP UP 

Петок 02.06 Свечена сала-Офицерски дом КИЦ Битола, 19.00 ч

Хрватски културен центар”Марко Марулиќ” Култура програма по повод денот на државноста на Р.Хрватска.

во прилог 

Сабота 03.06 Свечена сала Офицерски дом-КИЦ Битола 19.30 ч.Концерт на камерно трио „Аура“

Страшо Темков-флејта

Марјан Милошевски-фагот

Ана Гацева-пијано

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…