Во четврттиот натпревар од финалето, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по трет пат беа подобри од Пелистер (102:93) и во Битола го одбранија пехарот.

пелистер 40

Четвртиот натпревар од финалната серија на плеј-офот, втор во Битола, донесе големи возбудувања во салата „Боро Чурлевски“.

Играчот на МЗТ Скопје, Немања Милошевиќ го доби признанието за најкорисен играч на финалната серија на плеј-офот.

Фото: Саше Богоевски

meblo trejd raboti

Претплатете се за новости

You May Also Like

16 Светски титули и почесен III дан во сите боречки спортови и вештини за Дијана Неделковска и „ЗА-НЕД-ДО” од Битола

Академијата за боречки спортови и вештини „Златко Неделковски” ЗА-НЕД-ДО од Битола, која…

Пелистер направи уште еден голем чекор понапред кон потврда на „единицата“

По победата над ТФТ (83:64), „пелистерци“ побегнаа на два бода повеќе пред…

Фудбалот е и женска пасија – интервју со битолчанката Ангела Домазетовска, ФИФА судија

Битолчанката Ангела Домазетовска уште нод 10 годишна возраст започнала да се занимава…

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…