Во четврттиот натпревар од финалето, кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром по трет пат беа подобри од Пелистер (102:93) и во Битола го одбранија пехарот.

пелистер 40

Четвртиот натпревар од финалната серија на плеј-офот, втор во Битола, донесе големи возбудувања во салата „Боро Чурлевски“.

Играчот на МЗТ Скопје, Немања Милошевиќ го доби признанието за најкорисен играч на финалната серија на плеј-офот.

Фото: Саше Богоевски

meblo trejd raboti

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…