На 07.11.2022 година, тимот на „Сумнал“ вклучен во проектот “Proceed Goes Practice” оствари работна средба и потпиша меморандум за соработка со м-р Роберт Филиповски, директор на ООУ”Ѓорѓи Сугарев” – Битола“.

Целта на средбата беше да се потпише меморандум за соработка во врска со организирање и реализација на проекти поврзани со ромската заедница .

Исто така се разговараше и за кариерното насочување и советување на младите во рамки на проектот “Proceed Goes Practise” и за активностите кои ќе следат во наредниот период.

Директорот на ООУ”Ѓорѓи Сугарев” – Битола, м-р Роберт Филиповски, даде целосна поддршка за реализација на активностите и постигнување на целите од проектот.

01

Проектот е кофинансиран од Европската комисија преку Еразмус + програмата, а координатор е германската организација Југендстил.

meblo trejd skali
Сирма Спиркоска поканета на 25. колонија во Евора, ДЛС „Свети Кирил и Методиј” Битола со 40 награди од Португалија
Организаторот на светската детска ликовна колонија по конкурс „Евора" во истоимениот град …
Дисциплина, послушност и самоконтрола кај малите деца со методот Монтесори
Од сите главни области на самоформирање на детето – координирано движење, независност …
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…