На повеќе сценски простори во и околу Офицерски дом, летово како дел од Битолското културно лето „Бит фест“ 2022 се случија бројни атрактивни културни настани. Културни случувања во ЈОУ Културен и информативен центар – Битола за оваа недела:

03.08

11.00 ч. Театарска работилница за деца со актерот Марјан Георгиевски во рамките на  ИДТФ „Бабец“ 

297528181 170666488783603 1353413622653678739 n

21.00 ч. Концерт- 25 години група „FUDGE“

04.08

11.00 ч. Детска куклена театарска работилница – ИДТФ „Бабец“

20.00 ч. Рецитал – Давор Неќак – Баритон,  Горјана Стојановска – пијано

294399509 5276346139125795 7598020371664044009 n

05.08 

13.00 ч.ИДТФ„Битолино“

19.30 ч. ИДТФ „Битолино“

06.08

 11.00 ч. Детска театарска претстава „До месечината и назад“ – Израел , ИДТФ„Битолино“

 19.30 ч.  Детска театарска претстава „Сонувачи“ , ИДТФ„Битолино“

 19.00 ч. Промoција на книга на Гордана Лазаревска

07.08

13.00    ИДТФ„Битолино“

20.00 ч. Изложба на графички дела од македонски ликовни уметници

  Напишете коментар

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  Претплатете се за новости

  You May Also Like

  Со концерт на Каролина Гочева започна 14. издание на БИТ ФЕСТ

  Со концерт на Каролина Гочева во античкиот театар Хераклеја, започна 14-то издание…

  Чалгиска песна и ора одекнаа во Офицерскиот дом во Битола

  Во Офицерскиот дом Битола Ансамбл Македонија приредија незаборавна вечер во која најнапред…

  Вредните мали ликовни уметници на Илинденски денови

  Изминатите неколку дена вредните детски раце од битолските училишта твореа, цртаа, додека…

  Давор Неќак и Горјана Стојановска приредија незаборавна вечер за битолчани

  Во преполната сала на Офицерскиот дом во Битола, синоќа, во рамките на…