oficerski kulturna agenda

31.07 Понделник 20.00- 21.00

Плато-Офицерски дом-КИЦ Битола

Илинденски денови

Вечер на традиционална музика и игра

01.08 Вторник 19.00-20.00

Кристална сала – Офицерски дом-КИЦ Битола

„Еден поинаков историски час“

 19.00 ч. Ликовна изложба инспирирана од делото на американскиот новинар Албер Сониксен. 

20.00 ч. Интердисциплинарен перформанс инспириран од 120 години од Илинденското востание.

03.08 Четврток 20.00

20.00 ч. Кристална сала – Офицерски дом – КИЦ Битола

Изложба „Урбани импресии“  на Дејан Макаријовски

агенда КИЦ 31.07 05.08.2023 нова
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Промоција на две книги од авторката Билјана Андоновска во Бигорски манастир

На 16 април, на празнувањето на Лазаревото воскресение, авторката Билјана Андоновска од…

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…