Битолските чупиња ( Уна, Илина, Доротеа, Михаела, Мартина, Јована, Марија, Ема и Ева) од Анастасија Центар, во ретро стил ја испеаја „Here comes the sun“ , од легендарните Битлси (The_Beatles) .

1
вокалната детска група на Анастасија Центар

Песната е изведена од вокалната детска група на Анастасија Центар, со Вокален педагог – Stefanija Milevska Vranić, Музичка и видео продукција – Welcome to Stefanija’s Music World, Гитари – Vladimir Vranić , снимање, микс, мастеринг и видео монтажа – Стефанија, Локација – Анастасија Центар.

„Here comes the sun“ e песна која ја враќа надежта после долгата зимска меланхолија. Да погледнеме во сонцето и на светлата страна од животот. Да сѐ радуваме, да сѐ дружиме, да сѐ смееме, да танцуваме, да свириме и да пееме. – Анастасија Центар

Целта на Центарот е да ги зачува вистинските вредности, да ја негува културата и музиката на високо ниво кај младите во Битола, како темел за нивно понатамошно развивање во професионални артисти и вистински личности.

Центарот за изведувачки уметности, мода, музика и танц – Анастасија, периодов е во подготовка на видео мјузиклот „Healer“ – Исцелител, по повод 25 годишниот јубилеј.

Претплатете се за новости

You May Also Like

Петти Акатист кон Мајката Божја во храмот „Пресвета Богородица“ во Битола

На 08.04.2022 г., во петтиот петок од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски и…

Џепането како културен, историски и рекреативен центар – Магистерски труд на Искра Јовевска од Битола

Продолжуваме со презентирање на магистерските трудови изработени од 6 млади архитекти од…

ООУ „Ѓорѓи Сугарев“ Битола го доби признанието за Најдобра установа од областа на заштитата, образованието и рехабилитација на лицата со попреченост

Фондацијата ,,Професор д-р Љупчо Ајдински”, а на предлог на Сојузот на специјални…

Битолчаните Татјана Грегова и Илче Ацески добитници на признанието „Просветен работник на годината“

По повод Светскиот ден на учителот 5 октомври, во просториите на Општинското…