На Националното првенство на младинци/ки, 24 – 25.06.2022 во Скопје нашите атлетичарите на АК Олимп блескаа.

287327706 1489294798183933 3485729396512223562 n

Наталија Чона на 100 метри заврши на 3-то место, со личен рекорд од 13.22.

Христијан Котевски на 100 метри, освои 3-то место со личен рекорд и време 11.65 и второ место на 400 метри со време 52.98 .

Стефан Туловиќ, освои шесто место на 100 метри, со време 12.17.

Најмладиот учесник на натпреварот, десетгодишниот Илија Петровски, на 100 метри оствари одличен резултат од 17.47, и пред него претстои блескава иднина, велат до овој клуб.

288919928 2918027075154108 2821625711910325304 n

На натпреварот со нив беше тренерот на АК Олимп, Вера Велјановска.

meblo trejd popust

Претплатете се за новости

You May Also Like

Тројца битолчани од „Талент“ ќе играат за младата фудбалска репрезентација на Македонија У-14 против Словенија

Алек Сиваков, Давид Ангелевски и Стефан Секирски од фудбалската школа „Талент“ од…

Том Круз, Дејвид Бекам, војвотката Кејт аплаудираа на нејзините пресуди – Анета Павловска судеше на Вимблдон

Битолчанката Анета Павловска, една од најдобрите македонски тениски судии, судеше на годинешното…

Четвртото издание на „Трчај бе“ низ објективот на Саше Богоевски

Со учество на 1400 атлетичари од 12 земји од светот, денес во…

Средба после 20 години на ракометарките и стручниот штаб на ЖРК Пелистер

На иницијатива на тренерот Борче Марковски кој работи професионално на Фарски Острови,…