ivona foto

Да си фотограф, не значи да имаш само скап фотоапарат и соодветна опрема. Фотографот им дава душа на сликите, секоја од нив има своја приказна. Тој го гледа она што ние не можеме да го видиме брзајќи во секојдневието. Еден таков фотограф е Ивона Кочов. Објавуваме компилација од нејзини фотографии направени последниот период од Битола и битолско. Воодушевувачки изгрејсонца и зајдисонца, зима во Битола, битолските села и многу други детали…Уживајте!

JK Travel
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за новости

You May Also Like

Фотогалерија од црвениот тепих на затворањето на 44. ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

Вечерва заврши 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.…

Фотогалерија од црвениот тепих на 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки“

Фотогалерија од црвениот тепих на отворањето на 44. издание на Фестивалот на…

Галерија од Празничната атмосфера од Пелистерскиот Новогодишен базар

Магичната бајка за време на новогодишните и Божиќните празници. Забавата која цела…

„Руска црква“ го чува споменот на големиот угодник Божји, свети Јован Шангајски кој често богослужел во неа

Мала и невообичаена по својот изглед, но зрачи со огромна светлина. Кој…